Home KOŞU Wings For Life ve Koruncuk İçin Elele
0

Wings For Life ve Koruncuk İçin Elele

0
0

Wings For Life İzmir Dünya İle Aynı Anda Start Aldı

8 Mayıs 2016 günü gerçekten harikaydın İzmir ! Rekor bir rakam ile 7000 kişilik kayıt ile Wings For Life koşusunda Dünya ile aynı anda start aldın ve omurilik felçlileri için yapılan çalışmalara hem destek verdin hem de dikkatleri çektin. Evet organizasyonun bazı eksikleri vardı ancak yine de Redbull Türkiye ekibine ve özellikle Bulut Şahin’e çok teşekkür ederim.

Aktif 3000 kişinin üzerinde koşucu ile start alan koşu Alsancak Gündoğdu Meydanı’ndan başladı ve sahil yolunu takiben Foça’ya kadar uzandı. Manisa Büyüksehir Belediyesi’nin sporcusu olan Ahmet Bayram 52,78 km lik derecesi ile erkeklerde birinci olurken ;45,74 km lik derecesi ile son 3 yılın değişmez şampiyonu Svetlana Shepeleva’da kadınlarda birinci oldu. Globalde ise 88.44km ve 5 saatin üzerindeki koşu performansı ile resmen bir rekor destanı yazan Giorgio Calcaterra’yı, Milano’dan izlemek inanın muhteşemdi. Eve gelmiş dinleniyordum ve kendisi hala koşuyordu. Bitirdiğinde ise sanki 10 km koşmuş gibi davranması ise daha da komik olan taraftı 🙂

Didem Kara Wings For Lİfe Koruncuk İzmir 8 Mayıs 2016

Tüm bu serüveni eğlenceli kılan herkese teşekkür ediyoruz. Ben antrenman amacıyla hep koşularda 10km koşuyrum ve buradaki hedefim de 10 km’yi arabaya yakalanmadan tamamlamaktı. Arabaya 10 km ‘yi geçtiğimde yakalandığım için çok mutluyum ancak asıl mutluluğum Koruncuk İzmir Köyü için bağış toplayabilmek oldu. Sevgili bağışçılarım Deniz Armao ve Serdar Kılıç‘a beni ve Koruncuk’u destekledikleri için sonsuz teşekkürler.

Genel olarak koşudaki en zor şey  % 50′ lere dayanan nem oranı ve ve sıcak havaydı. Sıcak ve nemli hava da  hem nefes almak hem de yutkunmak gerçekten zorlaşıyor.  Ayrıca hep sahilden gitmemize rağmen araçla hiç farkında olmadığım ,kanıksadığım yokuşların sayısını da bu koşu ile ezberlemiş oldum 🙂

Didem Kara Koruncuk izmir Wings For Life 8 Mayıs 2016

2016’nın son bağış koşusunu ve son kondisyon koşumu Run Fire Kapadokya ile yapacağım. Hiç Kapadokya’ya gitmeyen ben size oralardan yoga pozları da çekmeyi hedefliyorum. Hayatımın ilk 20K koşusunu koşacağım ve ,Tuz Gölü üzerinde yoga yapacağım. Benim için ilklerin koşusu olan bu koşuda hedefi büyüttük.

Haydi sen de gel , yoga ile esnetmesi benden , tüm gönül gücü ile koşması ise senden. Güçlerimizi birleştirelim ve beraber  İzmir Urla ‘da çocuklarımız için bir Koruncuk Köy kuralım.

RFC 20K 

Peribacalarında eşsiz bir koşu deneyimi yaşarken Tuz Gölü’nde de yoga yapacağım.

Ne zaman?

27 Temmuz – 30 Temmuz 2016

Nasıl?

RFC 20K kategorisinde sporcular tek bir etapta sadece 20 km’lik bir parkur koşarlar.

23 Temmuz Cumartesi günü tüm yarışmacılar ile birlikte Aşk Vadisi kamp alanına giriş ve kayıt işlemleri yapılır. Akşam kamp alanında yapılacak barbekü partisi, yarış için briefing ve kamp ateşi başında sohbetin ardından konaklama koşucular için hazırlanmış kıl çadırlarda yapılır.

Yarış 24 Temmuz Pazar sabahı RFC Ultra Maraton ve Discovery 6G koşucularıyla birlikte start alır. Güvercinlik Vadisi’nde başlayan yarış 20 km’lik parkur sonunda sona erer ve kamp alanına transfer yapılır. Parkur süresi 5 saattir.

Kamp alanında dinlenme ve öğle yemeğinin ardından saat 15:00’da ödül töreni yapılır.

16:00’da transfer ile Nevşehir Havaalanı ve otogara hareket edilir. (Kamp alanı-Nevşehir transfer süresi max 1 saattir – Dönüş yolculuk planınızı transfer süresini de hesaba katarak planlamanız önerilir.)

Kesintisiz ve eşsiz bir mücadele!

Bu son bağış ve antrenman koşumda Koruncuk İzmir’e destek verecek  bağışçıdan biri de sen ol !

TEB Bankası

Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı İzmir Şubesi
Hesap No 14422499
Mobis 9821960

Açıklama : koRUNcuk Didem Kara

Start Fotoğrafı : Nuri Yılmazer

LEAVE YOUR COMMENT

Sayfayı sevdin mi? O zaman daha sık görüşelim mi :)