Home SAĞLIKLI TARİFLER Havuçlu Kaşar Lorlu Yağsız Omlet

Havuçlu Kaşar Lorlu Yağsız Omlet

0
0

Sende kahvaltıyı es geçenlerden misin ? Geçme ! Günün geri kalanını kızgın,yorgun,bitkin geçirmemek ve sürekli kek,börek yiyerek devam etmemek için es geçme ancak es geçmeyeceğim diye de abartma.Ne yemeli ,ne kadar yemeli kısmı senin bazal metabolizmanla ve gün boyu hangi aktiviteler ile meşgul olacağınla yani ne kadar enerjiye ihtiyaç duyduğun ile ilgili. Yumurta kolesterol problemin var ise her gün yenecek bir gıda olmasa da beyazını tüketebilirsin. Ekmek ise ev yapımı tercihim. Resimdeki ekmek çavdar ve tam buğday unundan,zeytin,zeytinyağı ve dağ kekiği eklenerek yapılmış bir ekmektir. Gerçek yemek yemenin ve temiz beslenmenin yerini hiçbir şey tutamaz!

Yumurta Domates Ekmek Kahvaltıyı Sabah Es Geçmemek didemkara

3 YUMURTA BEYAZLI PEYNİRLİ HAVUÇLU YAĞSIZ OMLET 

Mazemeler

3 yumurta beyazı

30 gr kaşar loru ( kendinden  tuzlu,krem peynir cinsi bir lordur)

1 orta boy havucun rendesi

1 yemek kaşığı laktozsuz süt .

Çok az kekik ve nane

 

Yağsız omlet yapabilmeniz için çok iyi yapışmaz bir tavaya ihtiyacınız bulunmakta. Önce derin bir kapta  yumurtaları çok iyi çırpın ve sonra süt ile diğer malzemeleri ekleyin. Buradaki püf nokta tavanızın tam ısınmasını bekledikten sonra karıştırdığınız malzemeleri tavaya eklemeli ve orta ısıda 3 dakika üstü kapalı sonra pişene kadar üstü açık şekilde pişirmenizdir.

Piştikten sonra ben üçgen şeklinde kestim.Görüntüsü daha çok hoşuma gitti. Sonuçta midenize hitap edebilmesi için yiyeceklerin önce gözünüze hitap etmesi gerekir ki yediklerinizden memnun ve tatmin olun.

Afiyet Olsun !

 

LEAVE YOUR COMMENT

Sayfayı sevdin mi? O zaman daha sık görüşelim mi :)