Home EĞİTİM TAKVİMİ

EĞİTİM TAKVİMİ

Hem danışman hem sporcu kimliğim ile yıl içinde katıldığım birçok eğitim  bulunmaktadır . Bu eğitimlerin bazıları kendi danışmanlık şirketimin çatısı altında gerçekleşirken bazı eğitimlerim Türev Danışmanlık ortaklığında, bazı eğitimlerim ise İki Kadın  Danışmanlık  ortaklığında gerçekleştirmekteyim.

2017 yılına ait faaliyet takvimimin yer aldığı bu sayfada verdiğim eğitimleri tarih duyularını takip edebilirsiniz, hatta linklere tıklayıp, kayıt olarak  sizde genele açık olanlara eşlik edebilirsiniz. 

ATÖLYE ÇALIŞMASI

Genele Açık

İzmir Yemek Kahve Workshop
Kahve Yanı Besleyici Öğünler Atölyesi

Kayıt
iletisim@didemkara.com

22 Nisan 2018 Pazar , İzmir
13:00-15:00
Katılım Ücreti : 55 TL (1 Baristocrat kahve ikramı dahildir)
Yer : Gaziemir Baristocrat

Ebeveyn ve çocuk şeklinde katılım mevcuttur .

5 yaş sınırı vardır.

Katılım 12 kişi ile sınırlıdır.

ATÖLYE İÇERİĞİ:

 • Ekmek Üstü Sağlıklı Besleyici Öğün Dizaynları (tatlı ve tuzlu seçeneklerle)
 • Hangi Besinler Birlikte Daha İyi
 • Atıştırmalık Kavramı
 • Şekersiz, glutensiz ,kakaolu bonbon yapımı
 • Sadece beslenme ya da spor ile istenilen kilo sağlanabilir mi?
 • Spor ile iştah artar mı? Beslenme Dengesi Nasıl Olmalı?

Zaman herkes için çok önemlidir, bu nedenle basit ve çabuk olan şeylere ihtiyacımız vardır. Ne yazık ki beslenme konusunda bazen hızlı  ,sağlıklı  anlamına gelmez.Uzun diyet listeleri yapmamız gereken onca işin arasında bize zamanla yük gibi gözükebilir. Besleyici öğün oluşturmanın mantığını anlamak aslında en güzel kilo kontrol yöntemidir ve uzun diyet listelerinden sıkılmamızın da önüne geçer.Ekmek üstü besleyicisi öğüner ve kakaolu,şekersiz,vegan  bonbonlar yapmayı öğrenirken beslenme hakkında da konuşacağız.Ssağlıklı beslenme hakkındaki sorularına cevap alabilmek  için sende İzmir’de bize katıl.

2 saat süreli bir eğitimdir. Lütfen rahat kıyafetlerle ve saçlarınızı sıkı toplayan bir toka ile  geliniz.

ATÖLYE ÇALIŞMALARI

Genele Açık

Motivasyonu Arttırarak Postür Kaynaklı Ağrıları Hafifletmek ve Yeme Alışkanlıklarını Düzenlemek

14 Nisan 2018 Cumartesi , İzmir.
Katılım Ücreti : 135 TL

Katılım 20 kişi ile sınırlıdır.

EĞİTİM KONULARI:

 • Motivasyonun Mantığı
 • Motivasyonun İç ve Dış Engelleri
 • İnanç Sistemimiz, Toplum ve Aile
 • Kişisel Motivasyon Araçları
 • Hayal Etmek ve Başarı
 • Oluşmayan Motivasyon ve –meli,-malı Eklerinin Etkisi
 • Zorundalık Hissinin Postür ve Beslenmeye Etkisi
 • Ofis ve Okul Ortamı İçin Ağrı Azaltıcı Postür Çalışması
 • İstemek ve Yapmak Motivasyonunu Elde Etmek
  • Motivasyon Yaratmak
  • Motivasyona Zaman Ayırmak
  • Stresi Motivasyon Engeli Olmaktan Çıkarmak

Nefes ve rahatlama egzersizleri ile başlayan ,kahvaltı ile devam eden 5 saat süreli bir eğitimdir. Lütfen spor kıyafet ve spor ayakkabı ile katılım gösteriniz.

Motivasyon bir işe başlamada lazım olduğu kadar o işi sürdürme kısmında da en az başlarken ki kadar gerekli bir unsurdur. Motivasyonumuzun olmadığı her türlü eylem bizim için bir zorundalığa dönüşür ve –meli, -malı ekleri ile biten cümlelerimizle dolu yaşamımızla baş başa kalırız.

Zorundalıklar, ertelemeleri getirir ve ertelemeler birikince tamamlanmayan iş yığınları altında ezilmemize sebep olur. Bu da bize kendimizi kötü hissetirebilir. Bu kötü hissediş bazen olumsuz cümlelere dönüşerek motivasyonu baltaladığı gibi, bazen olumsuz cümlelerin kendisi tamamen çökkün bir ruh hali yaratır ve motivasyonda bozulabilir. Olumsuz algımız ve yılgın ruhumuz dışarıdan bakıldığında postürdeki  bazı sorunlarla kendini çok net göstermeye başlayabilir. Kronik ağrılarımız, verimsiz uykularımız da bu durumun en güzel destekleyicisi haine gelebilir.

Motivasyon, olumlu düşünme, kronik ağrılar, postür ve  yediklerimiz arasındaki bağ hakkında daha fazla farkındalık yaratmak amacıyla tasarlanan eğitim, katılımcıların düşünce ve duygularını ifade edişleri üzerine yoğunlaşmaktadır.

Kendi başarılarının önündeki engel olmamaları için değişime gösterdikleri direncin sebebini anlamalarına katkı sağlamak hedeflenmektedir.

EĞİTİM

Genele Açık

İnsanın kendisini ve karşısındakileri gerçek anlamda tanıyıp ona göre yaşamına ve ilişkilerine yön vermesi iş performansı ve yaşam kalitesi açısından önemlidir.

Söz konusu tespitten hareketle tasarlanan bu eğitimin temel amacı, kişilerin  duygu ve düşüncelerini, varsa önyargılarını tanıyıp, onlardan özgürleşebilmek için nasıl bir yol izleyebileceklerini ve kendi kendilerini nasıl motive edebileceklerini öğretmektir. Hayattan istediklerini alma noktasında çok duydukları çekim yasasının ne olduğu, ne olmadığı  ve nasıl çalıştığı hakkında bilgi edinirken,çalışma arkadaşlarını, yöneticilerini ve çalıştığı şirketi daha doğru algılamalarına yönelik egzersizlerle ve paylaşımlarla ekip olarak bağlarını güçlendirmekte eğitimin diğer amacını oluşturmaktadır.

EĞİTİM

Genele Açık

Hayatımızın her anında, her an strese maruz kalabiliyoruz. Bazen bu stresi geçici çözümlerle çözmeye çalışsak da artan baş,boyun,bel ve sırt ağrılarımız, sindirim sistemi rahatsızlıklarımız, düşük bağışıklık sistemimiz, uyku bozukluklarımız nedeniyle hep daha kalıcı çözümler araştırıyoruz. Bu sorunların aşılmasında yardımcı olacak bu yoga ile tanışma ve uygulama eğitimine katılmak isterseniz linke tıklayarak kayıt olabilisiniz.